top of page
חיפוש

איך לבחור אקססוריז לחדר ילדים.

חדר ילדים זאת לא פינה מרוחקת בבית שאליה אתם שולחים את הצאצא הרועש שלכם כשאתם רוצים קצת שקט ומנוחה. החדר של ילד או ילדה שלכם הוא עולם ומלואו, מרחב אישי הראשון שבו הילד גדל, מתפתח, משחק, עושה שיעורי בית, חולם או קורא ספרים, נפגש עם חברים או נרגע ונח לאחר יום לימודים מעייף. כדי לספק את החוויות האלה בצורה טובה ביותר, ההורים צריכים לנסות ליצור את התנאים המתאימים, להביא הרמוניה ויזואלית ואווירה נעימה ונינוחה לחדר.

אקססוריז עפריתה לחדר ילדים

אם החדר כבר נהנה משיפוץ, מאובזר ברהיטים מודרניים ומתאימים, זה הזמן לחשוב על אביזרים משלימים שיתנו טאץ' אישי ויוסיפו את מרכזי עיניין בחדר הילדים שלכם. בחירת אביזרים לחדר ילדים יכולה להיות משימה מאתגרת. חנויות אופליין ואונליין מלאות במוצרים שונים עבור חדרי ילדים. אבל חשוב לזכור כמה דברים חשובים לפני שניגשים לחיפוש ובחירת המוצרים.


>> האביזרים לחדר ילדים אמורים להיות לא רק קישוט אלה גם להיות עם ערך מוסף, למשל עם ערך למידה כלשהי.

>> מומלץ מאוד לבחור אביזרים בהתאם למאפיינים שונים כמו גיל הילד, האם החדר מיועד לילד או ילדה, מהו סגנון החדר באופן כללי. כל המאפיינים האלה יעזרו לשלב את האביזרים בצורה הרמונית בתוך החדר.

>> אם מדובר על חדר של תינוק או פעוט שרק מתחיל לגלות את העולם, כל האביזרים צריכים להיות בטוחים, בריאים ואקולוגיים עד כמה שאפשר.

>> אין צורך להעמיס את החדר עם האביזרים וקישוטים שונים. עדיף שיהיה פחות ובמידה הנכונה מאשר עומס פריטים רבים ועומס ויזואלי בחדר.


שטיחים לחדר ילדים


שטיח בחדר ילדים תופס מקום מרכזי. על שטיח נוח ונעים לשחק. שטיח מאפשר להתפנק ולהשתעשע בלי חשש לפגיעה או קבלת מכה. בחורף שטיח מהווה שכבת מגן בין ילד לרצפת אבן קרה שמאוד נפוצה במדינתינו. הודות לשטיח, עיצוב החלל כולו מקבל מראה מוגמר.איכות השטיח לחדר ילדים.


בבחירת שטיח כדאי מאוד להתייחס לבטיחות סביבתית שמובטחת על ידי בחירת שטיח מחומרים טבעיים אקולוגיים. בין החומרים הטבעיים והנפוצים לשטיחים ידועים שטיחי כותנה ושטיחי צמר.


שטיחי צמר עשויים בעיקר מצמר כבשים. אלה שטיחים חמים, נעימים למגע, עמידים וחזקים. השטיחים כאלה פולטים חום וסופגים צלילים, מונעים התפשטות אש. המאפיינים שמאוד מתאימים לחדרי ילדים. החסרונות האפשריים שלהם טמונים במחיר יחסית גבוה ועובדה שצמר יכול לגרום לאלרגיות אצל ילדים שרגישים לצמר. היות וצמר כבשים הוא צמר טבעי, פחות משתמשים בצביעתו. לכן פלטת הצבעים של השטיחים יחסית דלה, כוללת גוונים אחידים, רגועים כמו צבעי בז', לבן, אפור בהיר. במקרה ואוהבים סגנון צבעוני ועליז, הרבה שטיחי צמר טבעי יכולים להראות משעממים.אך במקרה ואכן מחפשים אווירה רגועה יותר לחדר ילדים, רצון להאיר את החדר, להתאים את השטיח לכל סגנון ובלי שיוך מגדרי בעיצוב, שטיחי צמר יתאימו בהחלט.


שטיחי כותנה או שטיחי אריגה אלה שטיחים שיתאימו לילדים קטנים יותר. הם לא גורמים לתגובות אלרגיות. ניתן למצוא שטיחי כותנה צבעוניים, עם פלטת צבעים עשירה. השטיחים כאלה קלים במשקל, קל יותר לנקות אותם. אמנם אלה שטיחים שפחות עמידים או חזקים משטיחי צמר, עם הזמן יכולים להתכווץ או להדהות, אך המחיר נוח ונגיש לכולם הופך את שטיחי כותנה לבחירה טובה עבור חדרי ילדים.


גודל השטיחים לחדר ילדים

ניתן למצוא גדלים שונים של שטיחים. אך צריך לקחת בחשבון קודם כל את גודל החדר ואיך השטיח ישתלב בו. צריך לזכור ששטיח בחדר ילדים יזדקק לניקוי תדיר. ככל השטיח גדול יותר וכבד יותר, תהליך ניקיון יכול להיות מסובך יותר. לעומת זאת שטיח קטן יחסית יהווה פחות בעייה. יהיה ניתן להרגיל את הילד להיות אחראי בעצמו לטיפול וניקיון השטיח בחדר.


איחסון לחדר ילדים

לעשות סדר בחדר ילדים זו משימה לא פשוטה בכלל במיוחד כשיש הרבה משחקים וצעצועים וכאשר הילד עדיין קטן ולא משתתף באופן פעיל ויעיל בסידור וארגון החדר. המשימה העיקרית היא לארגן איחסון בחדר בצורה נוחה גם להורים וגם לילדים. האיחסון צריך להיות ממוקם במקום נגיש, ללא סכנה שיפול מגובה על הילד. בטוח מחבלות או מחיצות. אך לא פחות חשוב שהאיחסון ישתלב בצורה הרמונית